1395/7/27 سه‌شنبه
شنبه 1 مهر 1402   13:33:31
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
شنبه 1 مهر 1402 13:27:01

1397/4/3 یکشنبه
10031457100           صدور ، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه های کاربرد علامت استاندارد کالاهای تولید داخل مشمول استاندارد
 

 
شرح زیرخدمت
کد زیر خدمت:  10031457100
نام زیر خدمت : صدور ، تمدید ، تعلیق و ابطال پروانه های کاربرد علامت استاندارد کالاهای تولید داخل مشمول استاندارد
شرح زیرخدمت :
صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد به صورت کاملا الکترونیکی توسط سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به نشانی  Isom.isiri.gov.ir  انجام می پذیرد. پس از ثبت درخواست صدور پروانه  در کارتابل مخصوص هر  واحد تولیدی توسط شناسه و رمز عبور در این سامانه توسط خود واحد ، فرایند نمونه برداری ، بازرسی و آزمون انجام پذیرفته و تمام مراحل در کارتابل واحد تولیدی قابل پیگیری و مشهود میباشد. نهایتا پس از مطابقت محصول نمونه برداری شده ، پروانه استاندارد ملی برای مدت 3 سال برای واحد تولیدی صادر می گردد.
در صورت تداوم کیفیت و استمرار تولید محصول با الزامات اعتبار پروانه برای مدت 3 سال ، به صورت کاملا الکترونیکی توسط سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به نشانی Isom.isiri.gov.ir  انجام می پذیرد.
در صورت عدم رعایت الزامات قانونی و استاندارد و کسب 90 امتیاز منفی ناشی از مغایرتهای کیفی مطابق با روش اجرایی نسبت به تعلیق پروانه استاندارد  اقدام خواهد شد. به مدت 3 ماه به واحد تولیدی یا خدماتی جهت رفع نقص مهلت داده می شود.تمامی مراحل به صورت کاملا الکترونیکی توسط سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به نشانی  Isom.isiri.gov.ir انجام می پذیرد. و واحد تولیدی در کارتابل خود مشاهده و پیگیری می کند. در صورت رفع نواقص از سوی واحد تولیدی یا خدماتی نمونه برداری از تولید انجام شده و  رفع تعلیق به صورت الکترونیکی انجام خواهد پذیرفت.
در صورت عدم رعایت الزامات قانونی و استاندارد و کسب 120 امتیاز منفی ناشی از مغایرتهای کیفی مطابق با روش اجرایی یا عدم اقدام جهت رفع تعلیق نسبت به ابطال پروانه استاندارد  اقدام خواهد شد و واحد تولیدی در کارتابل خود مشاهده و پیگیری می کند. در صورت رفع نواقص از سوی واحد تولیدی یا خدماتی نمونه برداری از تولید انجام شده و  ابطال به صورت الکترونیکی انجام خواهد پذیرفت.
در صورتی که کالا یا خدمات مشمول مقررات استاندارد اجباری باشد واحد تولیدی یا خدماتی مجاز به تولید ، توزیع، انبارش و تبلیغات نخواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه از موارد فوق، اقدامات قانونی از سوی اداره کل صورت می پذیرد.
شهروندان و آحاد مردم می توانند جهت دریافت اطلاعات پروانه علامت استاندارد کالاها و خدمات شماره 10 رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد را به شماره 10001517 فرستاده و اطلاعات مورد نظر را به صورت پیامکی دریافت کنند و نیز میتوانند از طریق کد USSD=*4# نیز اطلاعات پروانه را دریافت نمایند .همچنین از طریق اپلیکیشن دولت همراه و نصب آن بر روی سیستم عامل موبایل استعلام کد 10 رقمی و کسب اطلاعات پروانه امکان پذیر می باشد.
ذینفعان :
ذینفعان این خدمت آحاد مردم ، واحد های تولیدی  هستند که با آسودگی خاطر و اطمینان کامل نسبت به استفاده از کالا و خدمات دارای نشان ملی استاندارد اقدام می نمایند.
آدرس سامانه :
تمامی مراحل به صورت کاملا الکترونیکی توسط سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به نشانی  Isom.isiri.gov.ir انجام می پذیرد.
 
   
مسئول ارائه خدمت
ردیف
 
پست سازمانی مسئول ارائه تلفن تماس
1517
1 رئیس اداره صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد آقای زمانی داخلی: 2002
2 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد صنایع غذایی و کشاورزی آقای کریمی داخلی: 2052
3 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد برق و الکترونیک خانم امینی داخلی: 2007
4 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد خودرو و نیرومحرکه آقای دانشمند داخلی: 2046
5 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد مکانیک و فلزشناسی آقای دانشمند داخلی: 2046
6 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد ساختمانی و معدنی خانم حقوقی فرد داخلی: 2003
7 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد شیمیایی آقای کریمی داخلی: 2011
8 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد مهندسی پزشکی خانم امینی داخلی: 2007
9 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد نساجی و چرم آقای مسعودنیا داخلی: 2032
10 صدور، تمدید، تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد بسته بندی و سلولزی آقای کریمی داخلی: 2011
 
مستندات مورد نیاز:     
 
قوانین و مقررات
 
سوالات متداول
 
مدت زمان انجام خدمت:
 
هزینه های مورد نیاز برای  دریافت خدمت:
 
نمودار و مراحل گردش کار
 
نظر سنجی
 
ثبت شکایت
 

           
  

  
          10031457101 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد شامل آسانسور ،تجهیزات موجود در شهربازی ها ،دیگهای بخار ،ترمینال جایگاه عرضه سوخت گاز CNG،واحدهای انرژی بر ،سردخانه ،خودرو و نیرو محرکه

 
شرح زیرخدمت 
کد زیر خدمت:   10031457101
نام زیر خدمت : نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد شامل آسانسور ، تجهیزات موجود در شهربازی ها ، دیگهای بخار ، ترمینال جایگاه عرضه سوخت گاز CNG ، واحد های انرژی بر ، سردخانه ، خودرو و نیرو محرکه
نظارت بر ایمنی آسانسور های برقی :
شرح زیرخدمت :
کلیه شرکتهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور  می توانند نسبت به ثبت درخواست های انجام بازرسی جهت آسانسورهای منصوبه در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به آدرس Lift .isiri.gov.ir  انجام می شود.
پس از تعیین شرکت بازرسی به صورت اتوماتیک بر اساس امتیاز شرکتهای بازرسی تایید صلاحیت شده در استان توسط سامانه ، شرکت بازرسی  نسبت به بازرسی آسانسور اقدام نموده و گزارش بازرسی را در سامانه ثبت و به شرکت نصاب و مالک اعلام میکنند.بعد از رفع نقص و عدم انطباق ها و اعلام به شرکت بازرسی و بازرسی مجدد در صورت تایید ایمنی آسانسور بر اساس استاندارد 1-6303  گواهی ایمنی در سامانه ثبت و پس از تایید کارشناس استاندارد نامه تاییدیه ایمنی نهایی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به شهرداری مربوطه ارجاع میگردد. کلیه تاییدیه ها به صورت الکترونیکی جهت امنیت بیشتر توسط سامانه بازرسی آسانسور انجام می پذیرد.
کلیه اقدامات فوق بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد و روش های اجرایی و دستور العمل های جاری در سازمان ملی استاندارد صورت می پذیرد.
ذینفعان :
ذینفعان این خدمات واردکنندگان ، سازندگان قطعات آسانسور ، صاحبان و مالکین آسانسور ، شرکتهای دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور و در مجموع کلیه آحاد جامعه که از آسانسور بهره برداری میکنند، میباشند.
آدرس سامانه :
کلیه خدمات این بخش به غیر از بازرسی به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه نظارت بر ایمنی آسانسور و مدیریت بازرسی به آدرس Lift .isiri.gov.ir  انجام می شود.
نظارت بر تجهیزات تفریحی :
شرح زیرخدمت :
استاندارد ساخت و بازرسی تجهیزات تفریحی اجباری بوده و کلیه تولیدکنندگان تجهیزات تفریحی نسبت به ثبت درخواست های انجام بازرسی ساخت وسایل تفریحی تولیدی خود  و نیز صاحبان و بهره برداران این تجهیزات نیز برای ثبت درخواست بازرسی بهره برداری در سامانه از طریق کارتابل خود اقدام نموده ، پس از تعیین شرکت بازرسی توسط سامانه و ارجاع کار به کارتابل شرکت بازرسی ، این شرکتها بازرسی را انجام داده و گزارش بازرسی را در سامانه ثبت می نمایند.تولید کنندگان ، صاحبان و بهره برداران وسایل تفرحی با رفع عدم انطباق های بازرسی و انجام بازرسی مجدد گواهینامه یا مجوز بهره برداری از وسایل تفریحی را دریافت می نمایند گواهینامه ها یا مجوز ها در سامانه ثبت و قابل پیگیری می باشد.
کلیه اقدامات فوق بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد و روش های اجرایی و دستور العمل های جاری در سازمان ملی استاندارد صورت می پذیرد.
ذینفعان :
ذینفعان این زیرخدمت تولید کنندگان تجهیزات تفریحی ، صاحبان و بهره برداران تجهیزات تفریحی و کلیه آحا جامعه که از تجهیزات تفریحی استفاده می نمایند، می باشند.
آدرس سامانه : کلیه خدمات این بخش به غیر از بازرسی به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه نظارت بر اجرای استاندارد تجهیزات تفریحی به آدرس : isad.isiri.gov.ir  انجام می پذیرد.آحاد جامعه که از آسانسور بهره برداری میکنند، می باشند  انجام می پذیرد.آحاد جامعه که از آسانسور بهره برداری می کنند می باشند.

نظارت بر تایید نوع خودرو و نیرو محرکه:
شرح زیرخدمت :
پس از درخواست واحد تولیدی مبنی بر اخذ گواهی تایید نوع در سامانه نظارت بر اجرا از طریق کارتابل شرکت ، شرکت بازرسی نسبت به بازرسی اقدام نموده و پس از تایید اطلاعات بازرسی را در سامانه وارد نموده و به کارتابل کارشناس اداره کل ارجاع میدهد ، پس از تایید کارشناس و ارجاع به سازمان ملی استاندارد و تایید سازمان گواهی تایید نوع  در سامانه صادر میگردد.
کلیه اقدامات فوق بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد و روش های اجرایی و دستور العمل های جاری در سازمان ملی استاندارد صورت می پذیرد.
ذینفعان :
ذینفعان این زیر خدمت واحد های تولیدی و آحاد مردم جامعه میباشند.
آدرس سامانه :
کلیه فرآیندهای  این بخش ، از طریق شرکت های بازرسی تایید شده و سازمان ملی استاندارد و به صورت الکترونیکی در سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به آدرس isom.isiri.gov.ir انجام می پذیرد.

 
نظارت بر بررسی انطباق معیار مصرف انرژی:
شرح زیرخدمت :
واحد های تولیدی مربوطه در خواست خود را به صورت الکترونیکی در سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به آدرس isom.isiri.gov.ir ثبت نموده و پس از بازرسی توسط شرکت های تایید صلاحیت شده ، و ثبت نتیجه در سامانه و تایید کارشناسان استان و سازمان رتبه انرژی فراورده انرژی بر جهت درج در لیبل انرژی به واحد تولیدی اعلام میشود.
شهروندان و آحاد مردم میتوانند جهت دریافت اطلاعات پروانه علامت استاندارد کالاها و خدمات شماره 10 رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد را به شماره 10001517 فرستاده و اطلاعات مورد نظر را به صورت پیامکی دریافت کنند.
ذینفعان :
ذینفعان این زیر خدمت تولید کنندگان  فراورده هایی که جزء صنایع انرژی بر هستند ، وزارت نفت و نیرو ، سابا ، کلیه آحاد جامعه و مصرف کنندگان انرژی میباشند.
آدرس سامانه :
سامانه نظارت بر اجرای استاندارد به آدرس: Isom.isiri.gov.ir
 
   

 
مسئول ارائه خدمت
ردیف
 
پست سازمانی مسئول ارائه تلفن تماس
1517
1 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد آسانسور خانم غلامی داخلی: 1396
2 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد تجهیزات موجود در شهربازی ها آقای فرحبخش داخلی: 2052
3 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد دیگهای بخار آقای معزی داخلی: 2007
4 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد ترمینال جایگاه عرضه سوخت  گاز    
LPG  , CNG
آقای کریمی سعیدآبادی داخلی: 2046
5 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد واحدهای انرژی بر خانم امینی داخلی: 2046
6 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد سردخانه آقای علی کریمی داخلی: 2003
7 نظارت بر کیفیت خدمات مشمول استاندارد خودرو و نیرو محرکه آقای دانشمند داخلی: 2011
 
مستندات مورد نیاز:     
 
قوانین و مقررات
 
سوالات متداول
 
مدت زمان انجام خدمت:
 
هزینه های مورد نیاز برای  دریافت خدمت:
 
نمودار و مراحل گردش کار
 
نظر سنجی
 
ثبت شکایت

پیشنهادات و انتقادات
 
 
 
بيشتر
1395/8/8 شنبه
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.