آخرین اخبار

شنبه1401/11/1

10:58:1

71

اجرای طرح زمستانه نظارت بر اماکن تفریحی استان تهران


با توجه به نزدیک بودن ایام پایانی سال و لزوم استانداردسازی تجهیزات تفریحی استان تهران برای بهره‌برداری در تعطیلات نوروز و فصل بهار، طرح نظارتی زمستانه بر اماکن تفریحی استان تهران، با انجام بیش از 4200 مورد بازرسی از تجهیزات بازی در سطح استان، ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، بازرسان استاندارد از ابتدای سال تاکنون، 28 شهربازی  و 236 تجهیز بازی غیراستاندارد را به دلیل نداشتن مجوز، پلمب کردند.
بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت ایمنی تجهیزات مراکز تفریحی، کلیه مالکان و بهره‌برداران مراکز تفریحی و شهربازی‌ها، باید نسبت به ثبت درخواست بازرسی، استانداردسازی تجهیزات تفریحی و اخذ مجوز بهره‌برداری از این اداره‌کل، تا قبل از پایان سال جاری اقدام کنند.
گفتنی است، کارشناسان این اداره‌کل در بازدیدهای خود در صورت مشاهده هر گونه تجهیز تفریحی فاقد مجوز بهره‌برداری معتبر، اقدام به پلمب تجهیز خواهند نمود و در صورت عدم اقدام به استانداردسازی تجهیز از سوی بهره‌بردار در مهلت اعطایی، پرونده جهت طی تشریفات قانونی به محاکم قضایی استان تهران منعکس و علیه بهره‌برداران خاطی، اعلام جرم خواهد شد.